Coder  
 

zaznaczenie obieków usuniętych w gml. (Forum)

wysłane atomic77(R), 23.09.2023, 11:19

> - podajemy datę
> - elementy powstałe po dacie na czerwono
> - elementy usunięte po dacie przekreślone
> - co z nie zmienionymi, i z modyfikowanymi?

Powiem jak ja to robię. W jednym z ośrodków zasugerowano mi, żebym mapę wywiadu robił czarno-białą i od tej pory robię tak we wszystkich (kilkunastu) ośrodkach.
Te mapy są zwykle kontrolowane przez weryfikatorów, faktycznie porównują co w gmlu się zmieniło a dzięki temu wszystko jest czytelne i już na pierwszy rzut oka widać, które elementy są nowe albo przekreślone.
Do tej pory robiłem to w zewnętrznym programie CAD. Zrobiłem sobie nawet program, który na podstawie pliku dxf tworzy jego czarno-białą wersję w nowym pliku i na niej mogę na czerwono kreślić. Przy bardziej skomplikowanych obiektach biorę gml z operatu (używam tylko plików różnicowych), eksportuję do dxf i wrzucam na czerwono z poprawkami. Przy małych robotach robię to ręcznie. To nigdy nie zajmuje mi więcej niż kilka minut.

Wiadomo, że każdy ma swoje metody i nie da się pogodzić wszystkich. Moja propozycja jest taka - gdyby była opcja zmiany wszystkich kolorów na czarne (czy nawet zapisu kopii pliku jako nowy np. *_mapa_porownania z opcjonalną zmianą nieruszonych elementów na czarne) to byłoby super. Gdyby dodatkowo nowe elementy z gml pojawiały się jako czerwone, a usunięte jako przekreślone, jeszcze lepiej.
Porównywanie geometrii zmodyfikowanych to już chyba bardziej skomplikowana sprawa, ale nie oczekujmy, że program zrobi za nas wszystko :-)


Wiadomości w wątku:

30886 Postów w 5732 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 16 online (0 zarejestr., 16 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum