Coder  
 

zaznaczenie obieków usuniętych w gml. (Forum)

wysłane zomo(R), Międzychód, 21.09.2023, 16:28
(edytuj zomo 21.09.2023, 16:59)

> > Mikromap też przekreśla linie. Transformacja -> zaznaczonych ->
> przekreśl
> > linię.
> > Teraz się dowiedziałem a korzystam z programu od ponad 20 lat
>
> Też nie wiedziałem ;-)
> Ale przekreśla w kolorze linii, a chodzi o to aby było na czerwono (i tek
> przekreślenia jakieś takie mało zgrabne)

Witam wszystkich,

Ja też nie wiedziałem o tej funkcji "Transformacja->zaznaczonych->przekreśl linię",ba nie wiedziałem też o funkcji "Transformacja->zaznaczonych->przekreślenie tekstu" choć często korzystam z Transformacji.

Obie te funkcje wydają się jakieś "kwadratowe". Można by przekreślenie tekstu zrobić np. po przekątnej, od dolnego lewego narożnika do prawego górnego narożnika bloku tekstu. Rozwiązało by to problem skreśleń tekstów wieloliniowych np. H góry i dołu studzienki kanalizacyjnej.

Co do przekreśleń linii wszystko pięknie, ładnie wydają się jakieś "mało zgrabne", ale po przeskalowaniu na skale 1:1000 już nabierają rumieńców. Obiekty takie jak linie, polilinie oraz obiekty powierzchniowe skreślane są okej - jedno skreślenie na każdej linii. Choć takie skreślenie na mapie o dużym zurbanizowaniu może wprowadzić w błąd, bo nie wiadomo co się skreśliło.

Obiekty punktowe np. drzewo, kanały, studnie, pikiety, zawory, zasuwy, graniczniki nie sposób skreślić za pomocą jednej albo drugiej funkcji. Musi powstać nowa funkcja, albo przerobić istniejące.

Pozdrawiam, :).


Wiadomości w wątku:

30886 Postów w 5732 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 8 online (0 zarejestr., 8 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum