Coder  
 

KCD wkracza do stolycy (Forum)

wysłane alcapon(R) E-mail, 06.07.2019, 09:46

Na co dzień korzystam z 3 geoportali: geobid, geosystem,geoinfo.
Najlepszy, najprostszy i z najlepszą szatą graficzną :) jest geosystem.

W odróżnieniu od pozostałych w/w geoportali zgłoszenie można załatwić kilkoma kliknięciami - bez konieczności wybierania sterty opcji.
Posiada także autologowanie (nie rozumiem jak można stworzyć geoportal bez autologowania!!!) i nie trzeba co miesiąc zmieniać hasła :)

Nie wiem jakie tęgie głowy wpadły na pomysł aby co miesiąc użytkownik musiał zmieniać hasło. Nawet banki tego nie wymagają a na kontach bankowych mamy coś ważniejszego niż zgłoszenie pracy geodezyjnej :)

Po zgłoszeniu pracy dostajemy od razu link do banku. Płacimy i po kilkunastu minutach mamy mejla z informacją że materiały zostały przygotowane.
Najlepsze jest to że w obsługę zgłoszenia nie jest angażowany pracownik ośrodka - system robi to z automatu (chyba 24/7 choć nie testowałem o 3 nad rano w niedziele :p)

W rodzimym powiecie geosystem jest powiązany z ewmapą wiec dostajemy dane w formacie "ewmapowskim", dxfa oraz mapę w pdfie, wypisy z egib jeśli potrzeba oraz punkty osnowy geodezyjnej.
Nie wiem jak to będzie działało gdy powiat przejdzie na pełna informatyzację zasobu (skany operatów).

Jeśli chodzi o skany operatów udostępnianych przez geoportal to wersja proponowana przez geobid nie za bardzo się sprawdza.
Kilkanaście/kilkadziesiąt nic nie mówiących linków pod numerem zgłoszenia to paranoja:-(
Każda pozycja z operatu to inny link.
Problem w tym że użytkownik nie wie co oznaczają poszczególne linki :)
Jakby całego operatu nie można było wrzucić do jednego pdfa

---
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl


Wiadomości w wątku:

30852 Postów w 5721 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 16 online (0 zarejestr., 16 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum