Coder  
 

Przesuwanie symboli (jeszcze raz) (Forum)

wysłane dzulius(R) E-mail, 10.06.2016, 08:33

> Co rozumiesz pod pojęciem "mapa się rozjeżdża"
> Chcesz "wszystko odświeżyć... razem z symbolami", jakiego efektu się
> spodziewasz.

"Mapa się rozjeżdża" - tzn.: Po odświeżeniu współrzędnych punktów symbole przeskakują w miejsca, w których ich być nie powinno

Chcę "wszystko odświeżyć" - czyli: Punkty, symbole, linie

Jeszcze raz opiszę:
Mam mapę z 2015 roku, na której mam wgrane punkty z pomiaru z roku 2015 (punkty mają numery od 1 - 90). Symbole, linie podociągane do punktów.
W tym roku zrobiłem nowy pomiar (punkty z nowego pomiaru mają numery od 1 - 80) kasuje z tej mapy wszystkie punkty z roku 2015(czyli od 1 - 90) ponieważ będą się dublować na mapie i wstawiam nowe (czyli od 1 - 80).
Teraz odświeżam współrzędne i symbole przesuwają się do swoich odpowiedników. Czyli jeżeli np. zasuwa była dociągnięta w 2015 roku do punktu nr 15 a w tym roku nr 15 do budynek, to po odświeżeniu na rogu budynku znajdzie się zasuwa.
Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

Podobna sytuacja jest jeżeli dostaję nową mapę z ośrodka. Przesuwam symbole do pikiet z pomiaru. Po odświeżeniu współrzędnych przykładowa zasuwa zostaje w miejscu gdzie była a punkty i linie przesuwają się w nowe miejsca(odświeżone).

Nic nie pomoże odznaczenie symboli w opcjach odświeżania ( w tabeli punktów) ponieważ z oczywistych powodów chcę aby symbole przesuwały się razem z punktami do których je doczepiłem.

Podejrzewam, że nie tylko ja korzystam z opcji przesuwania symboli.
Zaznaczam, że nie jest to wielki problem jeżeli mam małą mapę i kilka symboli to przesunięcia, wtedy można skasować stare i wstawić nowe. Problem jest przy dużych mapach na których jest np kilkaset lub kilka tysięcy punktów. Wtedy się to robi nie do ogarnięcia.

Jak dla mnie wygląda to tak jakby program raz na zawsze zapamiętywał, do czego doczepiał symbol przy wstawianiu.


Wiadomości w wątku:

30853 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 16 online (0 zarejestr., 16 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum