Coder  
 

Przesuwanie symboli (jeszcze raz) (Forum)

wysłane dzulius(R) E-mail, 10.06.2016, 13:29
(edytuj dzulius 10.06.2016, 13:41)

Kolega kompletnie nie rozumie o co mi chodziło. Ja już nie wiem jak tłumaczyć. Zostawię ten temat bo chyba zbyt trudny...

> Przesunięci symbolu w pobliże pikiety to nie to samo co wstawienie symbolu w > pkt.

Przesuwanie symboli jest już od dawna Menu Rysuj->Przesuwanie Symboli. Wystarczy włączyć przyciąganie do punktu i działa.

> Bo program nie był w terenie i nie wie sam z siebie co gdzie ma być

Przecież ja nie wymagam cudów... Mnie tylko chodzi o to, że symbol ma w pamięci nr punktu, którego już dawno nie ma bo go skasowałem

> Nie wyobrażam sobie aby przesuwanie symboli "na oko" było szybsze niż dwuklik > na symbol i wpisanie właściwego nr pikiety (niezbędne do prawidłowego
> działania opcji "odśwież" ) lub wstawienie nowego symbolu we właściwym pkt.

Proszę sobie wyobrazić mapę o powierzchni kilometr kwadratowy na której jest 2500 punktów. Kasuje wszystkie. Wgrywam sobie nowy pomiar. Wstawiam sobie nowe symbole, przesuwam linie do punktów. Przeliczyłem pikiety i zmieniają się współrzędne. Wciskam odśwież... i symbole które wcześniej miały "zapamiętane" numery punktów przesuwają się do swoich odpowiedników.
Nie wiem po co to piszę przecież już o tym pisałem. Co w tym trudnego do zrozumienia?


Wiadomości w wątku:

30788 Postów w 5704 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 16 online (0 zarejestr., 16 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum