Coder  
 

Wyrównanie ścisłe (Forum)

wysłane alcapon(R) E-mail, 09.09.2019, 19:16

Odnośnie wyrównania.
Panie Piotrze kiedyś już o to prosiłem.
Teraz aby wykonać wyrównanie trzeba zmienić punktom które mają zostać wyrównane typ na -1

Wg mnie rozwiązanie może proste ale średnio się to sprawdza w praktyce.

Raz, że po przeprowadzeniu wyrównania w momencie gdy zapisujemy punkty do bazy jako STAŁY program kasuje typ punktów.
Gdy z jakiś względów chcemy ponownie zrobić wyrównanie (np. doszły jakieś obserwacje) to ponownie musimy zmieniać typy punktom do wyrównania na -1
Pół biedy gdy to jest proste wyrównanie gdzie jest kilka punktów, ale gdy to coś bardziej skomplikowanego i zabieramy się za to po upływie dłuższego okresu czasu...słabo to widzę...zawsze istnieje możliwość że zapomnimy zmienić typ dla któregoś punktu.

Dwa, że po przeliczeniu jakiegoś zadania (np. tachimetrii) w którym obliczamy współrzędne punktu który ma zostać wyrównany program kasuje pole typ zmieniając jego wartość na 0. I znowu musimy klepać typ na -1 aby wykonać prawidłowe wyrównanie.

Trzy, że jeśli inna osoba kończy po nas obliczenia/wyrównanie ciężko jest się jej odnaleźć które punkty należy traktować jako stałe a które jako punkty do nawiązania.

Dlatego wg mnie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie okna z dwiema tabelami które będą zawierały punkty nawiązania (NXYH) oraz punkty do wyrównania (NXYH)
Coś na wzór okna Wyrównanie-bok w którym możemy w każdej chwili wyłączyć jakiś punkt z obliczeń.
Gdyby tabela z punktami do wyrównania pokazywała jeszcze współrzędne przed wyrównaniem i po przeprowadzeniu wyrównania +dx,dy,dh byłoby cudnie :)

---
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl


Wiadomości w wątku:

30852 Postów w 5721 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 15 online (0 zarejestr., 15 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum