Coder  
 

KCD wkracza do stolycy (Forum)

wysłane perkunis(R), Olsztyn, 02.07.2019, 21:50

Jeśli chodzi o program, na którym będą Państwo pracowali w stolicy - Turbomapa, to proponuję koniecznie pójść na jakiś kurs zapoznawczy, który być może będzie organizowany wraz z wprowadzeniem systemu Ewid. Gorąco polecam taki kurs z uwagi na brak dokumentacji pomocy w programie Turbomapa. Ciężko nazwać pomocą plik z 41 stronami screenów i lakonicznym opisem (plik pomocy można pobrać ze strony producenta), gdzie nie są opisane wszystkie funkcje. Kilka funkcji ma podwójne działanie i nie jest to ujęte w dokumentacji ani w etykietach podpowiedzi pojawiających się po najechaniu na przycisk. W programie (wersja 9.0) występują błędy ortograficzne w dynamicznych etykietach opisowych przycisków. Program (wersja 9.0) nie generuje poprawnie plików dxf dla starszych wersji CAD. Sprawdzone w Draftsigth, AutoCad2004, Bricscad - błędne ogrodzenie oraz niestandardowe linie. Microstation V8 i Autodesk DWG Viewer2018 - linie poprawne. Pasek postępu przy eksporcie do pliku DXF zatrzymuje się na wartości losowej z przedziału 90-100% i wyświetla komunikat o poprawności zakończenia eksportu (wersja 9.0). Nie zapamiętuje układu pasków narzędziowych (wersja 9.0).
Program ma słabą obsługę błędów krytycznych. Zamiast nie pozwolić użytkownikowi na wykonanie niedozwolonej operacji, potrafi wyświetlić "niezrozumiały" dla zwykłego użytkownika komunikat. Konsekwencją tego jest dość niestabilna dalsza praca w pewnych przypadkach. Czasami wręcz jest niemożliwe dalsze poprawne działanie programu. Ogólnie program z potencjałem ale na razie wiele rzeczy jest do usprawnienia. Mam nadzieję, że w wersji 9.2 Turbomapy poprawiono błędy i Państwo dostaną produkt gotowy zamiast wczesnej wersji alpha. Na uwagę zasługuje system internetowej obsługi geodetów. Kilka lat temu był prostszy i lżejszy. Obecnie dość skomplikował się i stracił lekkość działania ale funkcjonalność pozostała na wysokim poziomie. Moim zdaniem portal Geobidu zostawia daleko w tyle patrząc od strony geodety. Niestety nie miałem okazji korzystać z programów Geo-Systemu więc tutaj nie mam porównania.
Podsumowując rozstrzygnięcie przetargu: cena to nie wszystko...


Wiadomości w wątku:

30843 Postów w 5719 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 6 online (0 zarejestr., 6 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum