Coder  
 

KCD wkracza do stolycy (Forum)

wysłane Stanley02, 26.06.2019, 22:52

> > No i mamy bigos:
> > http://mapa.um.warszawa.pl/BGIK/index.html
> > Ciekawe czy MM tu pomoże
>
> Kilkukrotnie prosiłem twórców o udostepnienie dokumentacji formatu KCD, bez
> odzewu

wcale się nie dziwię skoro stają się monopolistą na rynku oprogramowania sprzedawanego dla urzędów administracji samorządowej finansowanej przez skarb państwa. A tu można wciskać to co się chce (no może nie do końca) a i tak nie ma komu sprawdzić czy to aby dobry i funkcjonalny produkt. Żenujące są propozycje dla geodetów by kupowali Turbo Map składane na różnych spotkaniach w starostwach powiatowych i przy akceptacji tychże starostw . Czy nie jest to kryptoreklama ?. No i następnie "delikatne" przymuszanie wykonawców przez urzędy do pobierania i wydawania plików kcd. Niby jest furtka w postaci GML ale ten format wygląda mi na niedopracowany i całkowicie olany zarówno przez administrację jak i producenta programu TurboMap. Raz poprosiłem o GML w PODGK to to co zobaczyłem było bardzo żenujące. Większa część treści mapy poszła w kosmos bo chyba nie została prawidłowo wyeksportowana ,nie przypuszczam by zrobił to Mikromap. A może TurboMap jest za dużo możliwych kombinacji eksportu i jak się czegoś nie pozaznacza to dostajemy g...... . Przerost formy nad treścią jest zatrważający. A ludzie chcą tylko prostego przedstawienia graficznego terenu w skali na papierze czy komputerze i tym jest mapa a nie szit z mnóstwem pierdoletów, wodotrysków i powiązań. Dla mnie są proste relacje np. kanalizacja to określony kolor i do tego opisy na tej samej warstwie bez rozdrabiania się na to że linie kanalizacji, opisy rodzaju, rzędne góry studzienek, rzędne dna, odnośniki itp. w tm przypadku to min. 5 warstw.


Wiadomości w wątku:

30846 Postów w 5720 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 9 online (0 zarejestr., 9 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum