Coder  
 

winkalk - propozycja (Forum)

wysłane sigsauer(R), 07.01.2019, 15:54

> to nic nie wnosi do programu, więcej osiągnie się wyrównaniem i import
> przewyższeń. Wydaje mi się, że koledze chodziło niwelację w której pozbyli
> byśmy się błędu pomiaru wys. instr. i pomiaru wysokości tyczki.
> To już dorabianie niwelacji poprzeczek na pewno wzbogaciło by winkalk.

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o coś takiego: Mam stanowiska w edycji pomiarów tachimetrycznych, które mierzyłem tachimetrem z wykorzystaniem opcji przeniesienia wysokości. Punkty mierzone w dwóch położeniach lunety, przy dwóch wysokościach celu (nazwijmy te pomiary wstecz1, wstecz2, wprzód1, w przód2). I teraz chciałbym za pomocą narzędzia przybliżonego interfejsem do opcji Twórz poligon stworzyć sobie ciąg niwelacyjny metodą trygonometryczną ze środka bez wysokości instrumentu (nie jest ona potrzebna do niczego). Powiedzmy, że zaznaczam punkty wstecz i w przód jako nawiązania. W kreatorze wybieram stanowiska do stworzenia ciągu, zaznaczam opcję o nazwie np. "Importuj tylko nawiązania" jeśli chcę tylko punkty wstecz i w przód (żeby obliczyć sam ciąg) lub opcję "Importuj wszystkie pomiary" jeśli chcę obliczyć wysokość innych punktów mierzonych z tego stanowiska (chociaż nie jest to do końca potrzebne). Według mnie z tych wybranych obserwacji na poszczególne punkty powinien "stworzyć się" ciąg niwelacyjny od reperu A do reperu B. Odczyty w przód i wstecz powinny być mierzone 2 razy (2 wysokości celu - zmiana wysokości celowej) a pośrednie raz (program miałby dodatkową kontrolę czy nie brakuje wymaganego podwójnego pomiaru wprzód lub wstecz).
Czy z grubsza rozumiecie ideę o co mi chodzi? Nie chcę tworzyć "fikcyjnej niwelacji z XYH" tylko w sposób wygodny i szybki obliczyć niwelację z danych, które faktycznie zarejestrowałem tachimetrem. Mając tachimetr robotyczny po prostu wygodniej jest mi niwelować trygonometrycznie i zrobić z tego szybko "zgrabny raport" niż pomykać z niwelatorem i dwiema łatami.


Wiadomości w wątku:

30827 Postów w 5713 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 14 online (1 zarejestr., 13 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum