Coder  
 

GML opis jezdni (Forum)

wysłane AdamM(R) E-mail, 28.11.2018, 19:36

> Dodatkowo jeżeli punkt o określonej wysokości dotyczy przewodu uzbrojenia
> terenu, usunę odnośnik opisu i ustawię go wzdłuż przewodu, przy eksporcie
> do GML w miejscu rzędnej generuje się opis przewodu który zasłania rzędną.
> Rzędna generuje się też w innej postaci niż przed eksportem do GML np 0,0
> (licznik) 123.55 (mianownik). Przy czym przed eksportem opis 123.55
> ustawiłem wzdłuż linii przewodu.

Rzędną wpisuj w liczniku. Jeżeli chcesz do ustawienia rzędnej na linii użyć opcji "wyrównaj do wskazanej linii" to musisz przekonać MM że ten tekst to rzędna a nie opis przewodu, zrozumie to po trzecim exporcie. W wiec wstawiasz pkt. wysokościowy, kasujesz odnośnik, ustawiasz opis na linii i robisz export. Następnie importujesz ten plik, kasujesz opis przewodu i ponownie ustawiasz rzędną na przewodzie, następnie edycja atrybutów pkt. wysokościowego ale tutaj nic nie dotykaj tylko naciśnij OK i ponownie export. Po raz kolejny importujesz ostatnio wygenerowany plik i kasujesz opis przewodu który teraz jest tam gdzie wcześniej była rzędna a rzędna jest tam gdzie być powinna. Ponownie robisz edycję atrybutów pkt. (nic nie zmieniasz, tylko OK) i na koniec export, którego efektem jest prawidłowy plik gml z pkt. wysokościowym i rzędną przypisaną do przewodu. Tak to działa w wersji programu którą ja mam zainstalowaną, czy zadziała u Ciebie nie wiem ale chyba nie ma to żadnego znaczenia, no bo komu by się chciało w ten sposób przekonywać program że rzędna to rzędna.
Jeżeli natomiast jesteś w stanie zaakceptować ustawienie rzędnej na przewodzie "na oko" to nie używaj opcji "wyrównaj do wskazanej linii". Skasujesz tylko odnośnik i po kłopocie.


Wiadomości w wątku:

30853 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 11 online (0 zarejestr., 11 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum