Coder  
 

Import warstw (ewmapa) do mikromap (Forum)

wysłane AdamM(R) E-mail, 05.09.2018, 21:10

> Witam, w jaki sposób poprawnie, krok po kroku zaimportować warstwy wykonane
> w Ewmapie12 (eksport dla wielu warstw z formatu
> tekstowego(BDOT500,GESUT,EGIB)) do programu mikromap w taki sposób, żeby
> nie musieć bawić się w edytowanie wszystkich lini, ich grubości czy
> symboli. Które tabele powinny zostać wybrane w tabeli przekodowań.
> Próbowałem na wiele sposobów, wraz z wykorzystaniem prototypu mapki na
> stronie "za darmo", niestety za każdym razem otrzymuje niezdefiniowane
> linie o rozmiarze 13. Importu dokonuje poprzez "Import, EWMAPA (rysunek)".
> Widziałem, że podobny problem już się przez forum przewijał, ale nie
> znalazłem odpowiedzi.

Z bazą BDOT i EGiB niewiele miałem do czynienia, ale import z bazy GESUT przebiega bez większych problemów.
1. Importuję do czystego pliku z symbolami w/g rozporządzenia
2. Plik przekodowań symboli teoretycznie nie powinien być potrzebny ale ewmapa z której dostaję export kilka symboli nazywa po swojemu i coś takiego trzeba przekodować. Żadna z dostępnych tabeli nie będzie dobra, musisz zrobić swoją albo edytować jedną z dostępnych. U mnie problem ten dotyczy na pewno włazu kwadratowego (innych nie pamiętam ale jest ich więcej)
3. Tabela przekodowań linii niestety nie działa
4. Na pytanie "Czy odczytywać definicję warstw" odpowiadam "Tak", ale jeśli przygotujesz sobie warstwy wzorcowe kliknij "Nie". Klik "tak" sprawia, że masz na rysunku linie w kolorach sieci, style linii w większości prawidłowe, grubość 0,13 opisy o różnej wielkości. W atrybutach warstw kolory będą dobre reszta nie.
5. W zakładce "warstwy" klikam "zaznaczasz wszystkie", następnie "edytuj wszystkie zaznaczone" i zmieniam grubość na 0,18 koloru i stylu linii nie dotykam (czasami zmieniam kolor), txt zmieniam na pochyły arial narrow 1,5
6. Taki plik z warstwami, po skasowaniu rysunku możesz sobie zapisać jako plik wzorcowy i do niego robić następne importy. Wtedy w pkt. 4 klikasz "nie" a w pkt. 5 zamiast "edytuj wszystkie zaznaczone" klikasz "dostosuj atrybuty wszystkich zaznaczonych"
Problem pojawi się kiedy na rysunku będziesz miał linie inne niż ciągłe (np. sieci projektowane, tunele), wtedy trzeba pisać do Codera o przekodowanie takiej linii na odpowiedni styl, oraz linie o innej grubości niż 0,18 (np. hydrofornia), wtedy może pomóc pkt. 6 albo każdorazowa zmiana atrybutów warstwy (o ile jest to możliwe)
Z BDOT-em i EGiB-em pewnie jest podobnie, za względu na pkt. 3 trzeba pisać o przekodowanie linii, albo jeśli to pomoże zrobić sobie plik z warstwami wzorcowymi.


Wiadomości w wątku:

30853 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 7 online (0 zarejestr., 7 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum