Coder  
 

Daty w plikach GML (Forum)

wysłane PiotrC(R), 17.02.2018, 12:00

Tworząc pliki GML do Ośrodka zauważyłem, że w pliki GML wyeksportowanych z Mikromap różnią się od plików GML otrzymanych z Ośrodka. Poniżej różnice pomiędzy plikami GML otrzymanymi z Ośrodka a plikami tymi samymi plikami GML zaimportowanymi i wyeksportowanymi przez Mikromap (bez żadnej edycji, tylko import GML i później eksport GML):
- obiekty, które w oryginale nie mają wpisanej daty pomiaru (m.in. obiekty z wektoryzacji, bądź projekty) po wyeksportowaniu z Mikromap mają w to miejsce wpisaną datę eksportu. Powyższe tyczy się również dat wyceny, daty rozbiórki itp. w budynkach
- GML po wyeksportowaniu z Mikromap traci niektóre atrybuty. Np przewód projektowany po wyeksportowaniu jest pozbawiony informacji o gestorze sieci itp.
Poniżej kilka przykładów
po lewej plik z ośrodka, po prawej plik z Mikromap.
[image]
[image]
[image]

Ponadto przy naniesieniu innej budowli nie związanej z EGiB, gdy kliknę opcję pokaż atrybuty wyświetla się okna jak poniżej
[image]
Z tym, że ja wprowadziłem tylko cztery pierwsze informacje, reszta wskoczyła automatycznie (niepotrzebnie). Przy eksporcie jest ok. Eksportują się tylko dane które wpisałem.


Wiadomości w wątku:

30852 Postów w 5721 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 14 online (0 zarejestr., 14 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum