Coder  
 

Kronsztad86 > Amsterdam (Forum)

wysłane darQ(R), 24.06.2017, 17:50

> Wykonuję pomiar syt-wys satelitarny, ale mój zestaw pomiarowy jest zdolny
> wykazywać pomiary wysokościowe tylko w układzie Kronsztad86. Tymczasem jest
> u mnie kilka obrębów prowadzonych w układzie Amsterdam. Muszę jakoś wykonać
> transformację między tymi układami, ale Winkalk chyba nie daje takich
> możliwości? W jaki sposób mogę sobie z tym poradzić?

Może zmartwię niektórych, ale przy pomiarach GNSS i transformacji wysokościowej, choć z pozoru mogłoby się wydawać proste + lub -; to jednak tak nie jest. Sam na własnym przykładzie zaobserwowałem, bo tylko na takich obiektach pracuje (dwa powiaty i większość jakiś Amsterdam - nie wiadomo jaki?) Zrobiłem wiele pomiarów porównawczych. Otrzymałem w różnych miejscach różnice pomiędzy 9cm a 14cm. Przy czym nie dało się otrzymać na tym samym punkcie takiej samej różnicy. Można by taki problem rozpatrywać akademicko. Czysty horyzont i o każdej porze dnia full wypas satelity latają jak opętane, a poprawki dostarcza operator dla każdej konstelacji osobno i razem z analizą błędów. Faktycznie jednak jakieś drzewo albo budynek, albo zasłoni, albo spowoduje odbicie dla jednego albo dwóch może trzech albo stu punktów mierzonych z tysiąca. Tylko jak mam właśnie określić dla dla których?

W tym problem, że robiąc prostą niwelację po pomiarze dostajesz wartości prawdziwe. Chyba, że masz program, który potrafi wyrównać obserwacje GNSS.


Wiadomości w wątku:

30886 Postów w 5732 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 15 online (0 zarejestr., 15 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum