Coder  
 
topkon(R)

10.11.2009, 20:17
 

Wydruk z MM na Ploterze HP750C (Forum)

Gdy drukuję mapę sporządzoną Mikromapem na moim ploterze Hp 750C linie
koloru pomarańczowego (kable tel) i brązowego (warstwice) ale też inne kolory ( nie podstawowe) są słabo widoczne gęsto przerywane, myślałem że jest to wina plotera. Ostatnio jednak musiałem wydrukować mapę robiną autocadem i przesłaną mi jako pdf akazało się że wydruk jest idealny- pomarańczowe, brązowe linie wyraźne jednolite. Jak może być przyczyna słabego wydruku z MM?

Coder(R)

Homepage E-mail

12.11.2009, 08:37

@ topkon

Wydruk z MM na Ploterze HP750C

> Gdy drukuję mapę sporządzoną Mikromapem na moim ploterze Hp 750C linie
> koloru pomarańczowego (kable tel) i brązowego (warstwice) ale też inne
> kolory ( nie podstawowe) są słabo widoczne gęsto przerywane, myślałem że
> jest to wina plotera. Ostatnio jednak musiałem wydrukować mapę robiną
> autocadem i przesłaną mi jako pdf akazało się że wydruk jest idealny-
> pomarańczowe, brązowe linie wyraźne jednolite. Jak może być przyczyna
> słabego wydruku z MM?

Mikromap działa w trybie WYSIWYG, czyli to co na ekranie, to i na wydruku, nie ma odrębnych funkcji drukujących. Jeżeli chodzi o kolory nie-podstawowe, to nie ma ich jednoznacznej definicji, zostały ustalone na oko (zreszta nie przeze mnie, tylko po konsultacji z użytkownikami) jako jakaś kombinacja kolorów podstawowych RGB, Pana ploter jakoś źle trawi taka kombinację.

Radziłbym spróbować sciągnąć nowszy sterownik plotera ze strony www.hp.pl może już poprawili algorytm mieszania kolorów.
Można spróbować wydruku rastrowego (mniejsza ikonka wydruku w Mikromap)
Może Pan wreszcie spróbować skomponować własny kolor pomarańczowy (kolor "wybierz...";) i jezeli odwzorowuje się lepiej, mogę go wprowadzić w Mikromap. Ale wtedy jest ryzyko, że inne drukarki będa go gorzej trawić.

Autocad chyba ma własne sterowniki drukarek, nie używa Windowsowych.

---
Admin
[image]

Dariusz(R)

12.11.2009, 09:16

@ Coder

Wydruk z MM na Ploterze HP750C

> Autocad chyba ma własne sterowniki drukarek, nie używa Windowsowych.

Dokładnie tak jest, np moj ploter ma "dostępne" inne formaty papieru spod Acada niż spod Windows

---
Pozdrawiam
Dariusz

30882 Postów w 5730 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 12 online (2 zarejestr., 10 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum