Coder  
 
Zbyszek

E-mail

14.07.2006, 02:59
 

MAM PYTANIE DO GEODETÓW :) (Forum)

[b]Proszę wybaczyć że na tym forum ale jakoś w goglach jest mizernie z forami geodetów albo szukać nie potrafię a mam pewien problem.Króciotko go opiszę i bardzo proszę o opinię.

Sąsiedzi podczas mojej 5letniej nieobecności dobudowali do swojego domu a'la garaż ale nie mają tam garażu tylko pomieszczenie socjalne.Niestety przy tej okazji weszli na granicę naszych działek o ponad metr.Co jak się okazuje jest to ujawnione na mapkach itp. (oddawali budowę 2 lata temu) Z tego co się orientuję było to zrobionę niezbyt legalnie :) $$:) I tu jest moje pytanie.Czy to legalne? Czy taka budowa mogła zostać odebrana? Czy nawet mimo upływu tych 3 lat mogę zaskarżyć to naruszenie?? Chcę zaznaczyć że działka nie była przegrodzona z sąsiadami bo na czas mojej nieobecności zgodziłem się by korzystali rekreacyjnie z mojej działki (umowa ustna 2 swiadków).Nigdy nie dałem zgody na taką budowę ani na piśmie ani ustnie.Teraz chcę postawić ogrodzenie według dawnych wytycznych geodety ale mam przeszkodę.Czy takie rzeczy są legalne?? Czy takie coś mogło zostać odebrane i podpisane przez notariusza?? Na mapkach jest sprawa jasna i klarowna.Bardzo proszę o pomoc z góry bardzo dziękuje!! Pozdrawiam wszystkich
[/b]

MF22

50*N-20*E,
20.07.2006, 21:24

@ Zbyszek

MAM PYTANIE DO GEODETÓW :)

art.231 kc/kodeks cywilny.../ "budynek na cudzym gruncie... " Niestety tylko tak /poprzez Sąd , a przy pomocy wskazanego tu instumentu prawnego . Wszystko jest jasno wyłożone . Należy tylko dodać ,iż pomoc adwokata jest wskazana . Koszty adwokata , prac geodezyjnych i gruntu obciążą "delikwenta" /...będzie potrzebny podział działki aby określić przedmiot sprawy dla Sądu/...ale bez pośpiechu ,"robi" to Sąd / "nie występuj przed orkiestrę" . Jak to mówią "dobry zwyczaj nie pożyczaj" /...działki.../

30884 Postów w 5731 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 2 online (0 zarejestr., 2 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum