Coder  
 
Katarzyna

13.03.2024, 20:13
 

Eksport gml (Forum)

Dzień dobry. W pliku gml modyfikowałam przewody, po eksporcie jak otwieram nowy plik jest wszystko ok, tak jak poprawiałam. Jednak na geoportalu po wczytaniu pliku pokazuje ze nie ma obiektów zmodyfikowanych a ośrodek dał usterkę, że plik jest pusty.

Stanley02

13.03.2024, 21:09

@ Katarzyna

Eksport gml

> Dzień dobry. W pliku gml modyfikowałam przewody, po eksporcie jak otwieram
> nowy plik jest wszystko ok, tak jak poprawiałam. Jednak na geoportalu po
> wczytaniu pliku pokazuje ze nie ma obiektów zmodyfikowanych a ośrodek dał
> usterkę, że plik jest pusty.

Możliwe iż sposób modyfikacji był nie prawidłowy. Samo poprzesuwanie czy dodanie
nowych elementów raczej nie poskutkuje tym że zostaną uznane jako zmodyfikowane.
Niech Pani opisze jak ten proces modyfikacji przeprowadzała. Teraz na próbę zrobiłem takie fikcyjne przesunięcia, wyeksportowałem gml i ponownie go zaimportowałem no i te zmiany są. Jestem pewien że gdybym przekazał ten pllk do ośrodka to nie zostałby przyjęty ponieważ nie dokonałem modyfikaji atrybutów a tylko zmiany grafizne.

k_kaniewska@wp.pl

14.03.2024, 12:16

@ Stanley02

Eksport gml

Zmieniałam zarówno geometrię jak i atrybuty. Z przewodów projektowanych robiłam istniejące, z nowym ID. Cały czas robię tak samo pliki. Jak rozwiązać ten problem? Do ośrodka wysyłam cały plik ze wszystkimi obiektami ( nie zaznaczam opcji ekportu od konkretnej daty)

filip

14.03.2024, 22:08

@ k_kaniewska@wp.pl

Eksport gml

> Zmieniałam zarówno geometrię jak i atrybuty. Z przewodów projektowanych
> robiłam istniejące, z nowym ID. Cały czas robię tak samo pliki. Jak
> rozwiązać ten problem? Do ośrodka wysyłam cały plik ze wszystkimi obiektami
> ( nie zaznaczam opcji ekportu od konkretnej daty)
Czy po zmianie istniejących obiektów użyłaś funkcji Atrybuty-Modyfikuj obiekt GML?

Stanley02

15.03.2024, 20:40

@ filip

Eksport gml

> > Zmieniałam zarówno geometrię jak i atrybuty. Z przewodów projektowanych
> > robiłam istniejące, z nowym ID. Cały czas robię tak samo pliki. Jak
> > rozwiązać ten problem? Do ośrodka wysyłam cały plik ze wszystkimi
> obiektami
> > ( nie zaznaczam opcji ekportu od konkretnej daty)
> Czy po zmianie istniejących obiektów użyłaś funkcji Atrybuty-Modyfikuj
> obiekt GML?

"Atrybuty-Modyfikuj obiekt GML" robi się przed ich zmianą. W tym momencie na mapie nie widać żadnej zmiany jednak został zapisany czas modyfikacji obiektu. Modyfikowany obiekt zostaje automatycznie przesłany na warstwę archiwalną a jednocześnie pozostaje na aktywnej. I ten obiekt modyfikujemy poprzez np. przesuwanie wierzchołków,, przedłużanie, skracanie itp. lub całkowiecie likwidujemy jako już nie istniejący (co należy pokazać na mapie porównania).

30858 Postów w 5724 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 18 online (0 zarejestr., 18 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum