Coder  
 
Coder(R)

Homepage E-mail

05.03.2024, 11:34
 

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem (Forum)

Dorobiliśmy w menu Atrybuty->Wyszukiwanie funkcję Mapa porównania z terenem na podstawie danych z GML
Na razie jest bardzo szkieletowa, tylko przekreśla elementy usunięte po zadanej dacie, i zmienia na czerwono te które dodano (zmodyfikowano) po zadanej dacie.
Proszę o testowanie i uwagi

www.coder.pl/mikromap32.exe

---
Admin
[image]

zomo(R)

Międzychód,
05.03.2024, 19:00

@ Coder

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> Dorobiliśmy w menu Atrybuty->Wyszukiwanie funkcję Mapa porównania z terenem na podstawie danych z GML
> Proszę o testowanie i uwagi


Witam wszystkich,

Zauważyłem że:

1. Przy dodawaniu na mapę nowych pikiet, zaworów, studzienek na czerwono wyświetla się tylko kropka-symbol, a miło by było żeby wysokość H pikiety też zmieniła kolor na czerwony i opis obiektu (w, k, t) też na czerwono.

2. Przy usuwaniu obiektów punktowych np. pikiety, zawory, hydranty, kanały nie pokazuje się skreślenie symbolu i tekstu np. rzędnej.

3. Przy dodawaniu nowych przyłączy np. wo32, ks160, eN opis pozostaje w kolorze sieci, a moim zadaniem powinien być też na czerwono.

4. Po usunięciu budynku, nie pokazuje się na mapie wywiadu jego kontur z przekreśleniami.

5. Przy modyfikacji np. płotu który jest długi na ponad 500m cały obiekt zmienia kolor na czerwony i dodawane jest przekreślenie na całej długości gdy raptem modyfikacji poddano jego nie wielką część. To może wynikać z tego że jego archiwalna wersja po modyfikacji jest zmieniana na biało a nowa wersja jest w całości uznana za nowy obiekt.

6. Po usunięciu obiektu - przyłącza np. wo32 mapa wywiadu generowana jest bez informacji że takie przyłącze gdzieś było. Poprawnie na mapie wywiady powinno się pojawić z przekreśleniami lini przyłącza i opisu.

7. Samo przekreślenie wydaje mi się powinno być na czerwono czy to w postaci krzyżyka (drzewa, zawory, pikiety) czy to w postaci dwóch kresek równoległych do siebie pod pewnym kątem.

8. Wydaje mi się że mapa wywiadu, choć nigdzie nie jest podane najlepiej prezentuję się w wersji czarno- białej z naniesionymi zmianami na czerwono.

Pozdrawiam, :).

Stanley02

05.03.2024, 20:15

@ zomo

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

Ja taką mapę robię eksportując pozyskaną do bmp o dużej rozdzielczości w kolorze czarno-białym, następnie wczytuję ją jako pokład na warstwie którą blokuję. Nowe elementy wczytuję z opracowywanej i zmieniam wszystko na kolor czerwony. Do skreślania utworzyłem kiedyś w MM symbol, krzyżyk, i nim zaznaczam elementy do usunięcia (ten krzyżyk służy mi też jako oznaczenie pikiet z pomiaru na szkicu).

yt

06.03.2024, 09:57

@ Stanley02

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> Ja taką mapę robię eksportując pozyskaną do bmp o dużej rozdzielczości w
> kolorze czarno-białym, następnie wczytuję ją jako pokład na warstwie którą
> blokuję. Nowe elementy wczytuję z opracowywanej i zmieniam wszystko na
> kolor czerwony. Do skreślania utworzyłem kiedyś w MM symbol, krzyżyk, i nim
> zaznaczam elementy do usunięcia (ten krzyżyk służy mi też jako oznaczenie
> pikiet z pomiaru na szkicu).

Ja kopiuję nowe elementy i przenoszę na warstwę "porównanie" (bez dostosowywania atrybutów do warstwy)
Wchodzę edycję tej warstwy i ustawiam jej kolor czerwony (wszystkie elementy na warstwie stają się czerwone).
Wykreślenia zaznaczam wstawiając etykiety "X".

Coder(R)

Homepage E-mail

06.03.2024, 10:46

@ zomo

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

Poprawiliśmy chyba wszystkie uwagi, poza poniższą, która wymaga więcej prac

www.coder.pl/mikromap32.exe


> 5. Przy modyfikacji np. płotu który jest długi na ponad 500m cały obiekt
> zmienia kolor na czerwony i dodawane jest przekreślenie na całej długości
> gdy raptem modyfikacji poddano jego nie wielką część. To może wynikać z
> tego że jego archiwalna wersja po modyfikacji jest zmieniana na biało a
> nowa wersja jest w całości uznana za nowy obiekt.

---
Admin
[image]

zomo(R)

Międzychód,
06.03.2024, 16:50

@ Coder

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> Poprawiliśmy chyba wszystkie uwagi, poza poniższą, która wymaga więcej prac.

Witam wszystkich,

Mama jeszcze kilka uwag:

1. Opcja tworzenia mapy wywiadu terenowego kompletnie pomija obiekty w całości usunięte. Obiekty punktowe np. pikieta, zawór, zasuwa, hydrant, studzienka pojawiają się z warstwy archiwalnej na mapie (kolor czarny), ale brakuje im skreśleń. Obiektom liniowym np. budynki i przyłącza również brakuje skreśleń.

2. Obiekty usunięte w całości (kolor czarny) - punktowe mogłyby mieć skreślenie w postaci krzyżyka, a obiekty liniowe w postaci dwóch kresek równoległych do siebie. W obu tych przypadkach czerwony kolor skreślenia. Można by zdecydować się na jeden typ skreślenia, trochę ujednorodnić np. moim zdaniem krzyżyk dla wszystkich obiektów byłby dobrym rozwiązaniem.

3. W przypadku obiektów w całości usuniętych mapa wywiadu wyświetla symbole i linie (studzienki, zawory, pikiety, przyłącza, budynki - kolor czarny), ale gubi opisy tekstowe np. od zasuwy -w, od studzienki -k, od pikiety -H, od rzędnej GESUT -H, od przyłącza -wo32, od budynku - m2, od drogi gruntowej -j.gr. Opisy nie zależnie od typ czy jednoliniowe czy wieloliniowe mogłyby być przekreślone od lewego dolnego do prawego górnego bloku tekstu jedną linią czerwoną.


> 5. Przy modyfikacji np. płotu który jest długi na ponad 500m cały obiekt zmienia kolor na czerwony i dodawane jest przekreślenie na całej długości gdy raptem modyfikacji poddano jego nie wielką część. To może wynikać z tego że jego archiwalna wersja po modyfikacji jest zmieniana na biało a nowa wersja jest w całości uznana za nowy obiekt.

4. Co do punktu piątego już poruszaliśmy ten wątek, widziałbym takie rozwiązanie:
http://www.coder.itl.pl/forum/forum_entry.php?id=31721

Pozdrawiam, :).

Senderbell

08.03.2024, 19:31

@ zomo

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

Program przekreśla obiekty usunięte dość długimi kreskami, problem w tym, że czasem te kreski wykreślają sąsiednie obiekty, które nie były usunięte. Nie mogę tych kresek pojedynczo usuwać ani przesuwać, w ogóle nie da się ich zaznaczyć.
Być może jakaś forma edycji mapy wywiadu po jej stworzeniu powinna była możliwa.

Dominik

13.03.2024, 08:20

@ Coder

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> Dorobiliśmy w menu Atrybuty->Wyszukiwanie funkcję Mapa porównania z terenem
> na podstawie danych z GML
> Na razie jest bardzo szkieletowa, tylko przekreśla elementy usunięte po
> zadanej dacie, i zmienia na czerwono te które dodano (zmodyfikowano) po
> zadanej dacie.
> Proszę o testowanie i uwagi
>
> www.coder.pl/mikromap32.exe

Dzień dobry

Proponuję funkcję, która zmienia wszystkie symbole, teksty i linie na czarno lub wybrany przez użytkownika kolor.
Najlepiej, aby była to osobna funkcja na przykład w transformacji.

To usprawni tworzenie mapy wywiadu.

Coder(R)

Homepage E-mail

13.03.2024, 09:32

@ Dominik

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> > Dorobiliśmy w menu Atrybuty->Wyszukiwanie funkcję Mapa porównania z
> terenem
> > na podstawie danych z GML
> > Na razie jest bardzo szkieletowa, tylko przekreśla elementy usunięte po
> > zadanej dacie, i zmienia na czerwono te które dodano (zmodyfikowano) po
> > zadanej dacie.
> > Proszę o testowanie i uwagi
> >
> > www.coder.pl/mikromap32.exe
>
> Dzień dobry
>
> Proponuję funkcję, która zmienia wszystkie symbole, teksty i linie na
> czarno lub wybrany przez użytkownika kolor.
> Najlepiej, aby była to osobna funkcja na przykład w transformacji.
>
> To usprawni tworzenie mapy wywiadu.

Jest w menu Mapa->Zmień na czarno białą

---
Admin
[image]

sigsauer(R)

14.03.2024, 11:27

@ Coder

Nowa funkcja - Mapa porównania z terenem

> > > Dorobiliśmy w menu Atrybuty->Wyszukiwanie funkcję Mapa porównania z
> > terenem
> > > na podstawie danych z GML
> > > Na razie jest bardzo szkieletowa, tylko przekreśla elementy usunięte
> po
> > > zadanej dacie, i zmienia na czerwono te które dodano (zmodyfikowano)
> po
> > > zadanej dacie.
> > > Proszę o testowanie i uwagi
> > >
> > > www.coder.pl/mikromap32.exe
> >
> > Dzień dobry
> >
> > Proponuję funkcję, która zmienia wszystkie symbole, teksty i linie na
> > czarno lub wybrany przez użytkownika kolor.
> > Najlepiej, aby była to osobna funkcja na przykład w transformacji.
> >
> > To usprawni tworzenie mapy wywiadu.
>
> Jest w menu Mapa->Zmień na czarno białą

Gdzie aktualnie można pobierać pliki instalacyjne? Zarówno na coder.pl jak i na coder.itl.pl wyrzuca komunikat, że strona nie istnieje przy próbie pobrania.

30858 Postów w 5724 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 11 online (0 zarejestr., 11 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum