Coder  
 
psg(R)

15.03.2019, 12:17
 

Atrybuty specjalne (Forum)

Witam,
w ośrodku potrzebują żeby w atrybutach danego obiektu, gdzie nie znamy wartości, w miejscu gdzie mogą być stosowane atrybuty specjalne to żeby je wstawiać.
Mowa tu o atrybutach z załącznika nr 2 z rozporządzenia o mapie zasadniczej z 2015r. np.: "inapplicable", "missing" itp.
Nie wiem też jak sam powinienem to wpisywać, żeby właściwie im się pokazywało, czy "missing" czy może"<missing>" ?
Jeśli będzie możliwość to może udało by się Panu to wstawić w odpowiednie miejsca. Chyba, że już jest to możliwe a nie zauważyłem.
Pozdrawiam.

Coder(R)

Homepage E-mail

16.03.2019, 16:21

@ psg

Atrybuty specjalne

> Witam,
> w ośrodku potrzebują żeby w atrybutach danego obiektu, gdzie nie znamy
> wartości, w miejscu gdzie mogą być stosowane atrybuty specjalne to żeby je
> wstawiać.
> Mowa tu o atrybutach z załącznika nr 2 z rozporządzenia o mapie zasadniczej
> z 2015r. np.: "inapplicable", "missing" itp.
> Nie wiem też jak sam powinienem to wpisywać, żeby właściwie im się
> pokazywało, czy "missing" czy może"<missing>" ?
> Jeśli będzie możliwość to może udało by się Panu to wstawić w odpowiednie
> miejsca. Chyba, że już jest to możliwe a nie zauważyłem.
> Pozdrawiam.

Obecnie wszystkie puste pola otrzymują nilReason=template

Mogę wprowadzić globalne definiowanie przyczyny, ale wpiywanie w każdym pustym polu przyczyny braku wydaje mi się bez sensu.

---
Admin
[image]

psg(R)

20.03.2019, 18:24

@ Coder

Atrybuty specjalne

Wydaje mi się, że mam najnowszą wersję MM, ale ta wartość "template" raczej mi się nie ustawia tam gdzie trzeba, a gdzie nie wpisuje danych.
Sprawdzam teraz swoje pliki GML w innych programach i nie widnieje tam nigdzie w żadnym polu "template" lub coś pochodnego.
W ośrodku inspektorka też pokazywała mi że w pustych polach nie ma dopuszczalnych prawidłowych wartości.
Dla mnie ten GML to jest coś dziwnego co ktoś stworzył bez potrzeby a teraz trzeba się do tego dostosować na siłe, tak czy inaczej pliki mi nie przechodzą w ośrodku.

Coder(R)

Homepage E-mail

20.03.2019, 18:35

@ psg

Atrybuty specjalne

> Wydaje mi się, że mam najnowszą wersję MM, ale ta wartość "template" raczej
> mi się nie ustawia tam gdzie trzeba, a gdzie nie wpisuje danych.
> Sprawdzam teraz swoje pliki GML w innych programach i nie widnieje tam
> nigdzie w żadnym polu "template" lub coś pochodnego.
> W ośrodku inspektorka też pokazywała mi że w pustych polach nie ma
> dopuszczalnych prawidłowych wartości.
> Dla mnie ten GML to jest coś dziwnego co ktoś stworzył bez potrzeby a teraz
> trzeba się do tego dostosować na siłe, tak czy inaczej pliki mi nie
> przechodzą w ośrodku.

Kiedyś było bodajże nilReason=unknown, ale ktoś poprosił o zmiane na template, bo jego ośrodek własnie tak wymagał.

Docelowo chciałbym ustawić jakąś domyślna wartość sprawdzająca się w 90% przypadków, a dla reszty
Dla wybranych parametrów ustawić inną, typowa dla nich wartość
a dopiero w ostateczności wpisywać ręcznie - mam nadzieję że to nie będzie konieczne.

O jakich atrybutach była mowa w Pana przypadku?

---
Admin
[image]

psg(R)

20.03.2019, 18:43

@ Coder

Atrybuty specjalne

Dziękuje za odpowiedź.
Mam "niepoprawne wartości numeryczne w atrybutach obiektów GESUT np. średnica (należy stosować wartości specjalne)".

Może żeby nie mieszać to zapytam tak: czy dla pól których wartości nie znam, np. średnica przewodu, jeśli zostawię puste pole, to sama ustawi się wartość "template" i turboewid będzie zadowolony ??

Pioter

21.03.2019, 07:47

@ psg

Atrybuty specjalne

> Dziękuje za odpowiedź.
> Mam "niepoprawne wartości numeryczne w atrybutach obiektów GESUT np.
> średnica (należy stosować wartości specjalne)".
>
> Może żeby nie mieszać to zapytam tak: czy dla pól których wartości nie
> znam, np. średnica przewodu, jeśli zostawię puste pole, to sama ustawi się
> wartość "template" i turboewid będzie zadowolony ??

Ogólnie jeżeli chodzi o wartości voidable to powinny być one wybieralne dla poszczególnych atrybutów. Stosuje się je w obiektach Gesut jak i Egib. Jeżeli nie znasz średnicy powinieneś ustawić wartość unknow ( nieznany ). Ale jakie wartości voidable jakim atrybutom danym obiektom się stosuje, powinien Ci udostępnić Podgik.

Ja akurat nie robię plików gml w MM , bo nasz powiat udostępnia GeoInfo Delta, ale moim zdaniem te wartości powinny być wybieralne z listy możliwości. Są one zdefiniowane o ile się nie myle w rozporządzeniach ( na pewno w rozp. w sprawie bazy Gesut). Jeżeli będziecie je wpisywać z "palca" to program w ośrodku może ich nie rozpoznać i będzie je traktować jako nowe wartości słownikowe. Ogólnie zawsze powinno być dostępne pięć wartości voidable:
inapplicable - nie stosuje się
missing - brak danych
template - tymczasowy brak danych
unknow - nieznany
witheld - zastrzeżony

Jeżeli ośrodek nie udostępnia jak wypełniać dane atrybuty to co każdy znaczy jest opisane w rozporządzeniu w sprawie bazy Gesut ( załącznik nr 2 paragraf 8)

psg(R)

23.03.2019, 11:37

@ Pioter

Atrybuty specjalne

Dzięki za odpowiedź.
Ośrodek jest na etapie przyzwyczajania się do Turboewidu i często są uwagi, a jakby ktoś chciał dowiedzieć się jak to rozwiązać, to bywa że do końca nie wiedzą, długi temat :)
Co do tych atrybutów to fajnie jakby w średnicy przewodów, średnicy studzienek, osadników - gdy zostawiam puste pole, to żeby wstawiał się atrybut np. template i myśle, że to już będzie przechodzić.

Mam jeszcze takie uwagi z ośrodka do sprawdzenia przy okazji tworzenia gmla:
- rów przydrożny nie pokazuje się właściwa linia po zaczytaniu w ośrodku,
- słup kratowy pokazuje się jako 4 kółeczka ze znakami zapytania...
Może ktoś wie jak prawidłowo zrobić słup kratowy i eksportować do gml, od etapu pikiety.

Z góry dziękuje.

Coder(R)

Homepage E-mail

23.03.2019, 12:15

@ psg

Atrybuty specjalne

> Mam jeszcze takie uwagi z ośrodka do sprawdzenia przy okazji tworzenia
> gmla:
> - rów przydrożny nie pokazuje się właściwa linia po zaczytaniu w ośrodku,
> - słup kratowy pokazuje się jako 4 kółeczka ze znakami zapytania...
> Może ktoś wie jak prawidłowo zrobić słup kratowy i eksportować do gml, od
> etapu pikiety.

Prosze mi przesłac mapkę z takmi elementami

---
Admin
[image]

psg(R)

25.03.2019, 21:32

@ Coder

Atrybuty specjalne

Witam, wysłałem mail.

30870 Postów w 5726 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 15 online (0 zarejestr., 15 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum