Coder  
 
kn

21.01.2019, 17:23
 

Długość ścieżki dostępu do folderu (Forum)

Panie Piotrze czy jest możliwe w winkalku zwiększenie długości ścieżki zapisu projektu tzn lokalizacji w podfolderach, gdyż jak segreguję sobie prace w systemie dysk->folder projektów winkalk->rok->powiat->nr pracy-> podobiekty z obliczeniami i podfoldery na danymi/dokumentami do danej pracy i w pewnym momencie jak kolejny podfolder jest za "daleko" w kolejności ścieżki dostępu to nie mogę utworzyć tam obiektu winkalka ponieważ wyskakuje komunikat "TablePkt: Cannot perform this operation on a closed dataset." . Może to tytlko moja przywidzenie ale względem starszych wersji zostało to wydłużone lecz przy przyjętym przeze mnie systemie archiwizacji nadal jest to za mało

Coder(R)

Homepage E-mail

22.01.2019, 17:22

@ kn

Długość ścieżki dostępu do folderu

> Panie Piotrze czy jest możliwe w winkalku zwiększenie długości ścieżki
> zapisu projektu tzn lokalizacji w podfolderach, gdyż jak segreguję
> sobie prace w systemie dysk->folder projektów winkalk->rok->powiat->nr
> pracy-> podobiekty z obliczeniami i podfoldery na danymi/dokumentami do
> danej pracy i w pewnym momencie jak kolejny podfolder jest za
> "daleko" w kolejności ścieżki dostępu to nie mogę utworzyć tam
> obiektu winkalka ponieważ wyskakuje komunikat "TablePkt: Cannot perform
> this operation on a closed dataset." . Może to tytlko moja przywidzenie ale
> względem starszych wersji zostało to wydłużone lecz przy przyjętym
> przeze mnie systemie archiwizacji nadal jest to za mało

To jest organiczenie systemowe BDE, poprawi się dopiero jak zmienię system dostępu do baz danych.
Kiedyś to było ok. 50 znaków, chyba w nowej wersji jest trochę więcej

---
Admin
[image]

kn

22.01.2019, 18:43

@ Coder

Długość ścieżki dostępu do folderu

Ok dziwuje za informacje. No w nowej wersji udaje mi się upchnąć jeszcze ze 2 foldery głębiej swoje dokonania ale przy bardziej skomplikowanych tematach napotykam koniec. A czy nowa wersja to jakaś bliższa przyszłość czy lepiej zmienić nawyk organizacji folderów ?

alcapon(R)

E-mail

23.01.2019, 16:50

@ kn

Długość ścieżki dostępu do folderu

Jak dla mnie sposob organizowania obiektow wk przekombinowany :-D

---
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl

kn

23.01.2019, 20:41

@ alcapon

Długość ścieżki dostępu do folderu

> Jak dla mnie sposob organizowania obiektow wk przekombinowany :-D

alcapon ciekawy jestem twojego rozwiązania segregacji prac i wszystkiego
co z nimi związane . Nie mówię moja metoda jest troszkę przekombinowana, ale nie miałem lepszego pomysłu jak w pewnym momencie opanować to rozwiązanie z zachowaniem opcji łatwego wyszukiwania "rozwlekłych prac" czy takich gdzie np w jednym opracowaniu trzeba wykonywać kilka transformacji z układów lokalnych (jeden podprojekt na każdy z układów lokalnych) . Wtedy przy większej ilości operacji jest mi zwyczajnie łatwiej opisać co dokonałem i jak coś ponownie wykonać obliczenie a już na końcu poprawne wyniki i numerację władować do głównego pliku projektu. Nie wspomnę o tym ze opcja "bieżący katalog" jest znacznym ułatwieniem aby dogrzebać się do całej reszty plików pomiarowych, czy wcześniej już przygotowanych do druku dokumentów .

alcapon(R)

E-mail

23.01.2019, 20:58

@ kn

Długość ścieżki dostępu do folderu

Mój sposób jest banalnie prosty...ale dla mnie sprawdza sie w 100 proc.
Mam tzw. obiekty główne...obiekt główny=obręb.
W jednym obiekcie głownym obrabiam wszystkie podziały i wznowienia z danego obrębu...czyli roboty w których nie ma raczej problemu z powtarzającymi się numerami punktów.

Pozostałe roboty na danym obrębie takie jak mapy do projektu czy pomiary powykonawcze zakładam w podkatalogu obiektu głownego. Obiekty te nazywam po numerze działki jeśli to małe roboty a w przypadku większych obszarowo robót tak aby wiedział o co chodzi.

W ten sposób b.szybko mogę sprawdzic czy coś robiłem na dowolnej działce w dowolnym obrębie.

---
Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl

kn

23.01.2019, 21:16

@ alcapon

Długość ścieżki dostępu do folderu

To gratuluje że udaje ci się nad tym zapanować w ten sposób, ja bym chyba tak nie mógł ale to też zapewne kwestia już wyrobionych nawyków

Coder(R)

Homepage E-mail

24.01.2019, 18:24

@ kn

Długość ścieżki dostępu do folderu

> Ok dziwuje za informacje. No w nowej wersji udaje mi się upchnąć
> jeszcze ze 2 foldery głębiej swoje dokonania ale przy bardziej
> skomplikowanych tematach napotykam koniec. A czy nowa wersja to
> jakaś bliższa przyszłość czy lepiej zmienić nawyk organizacji folderów ?

Raczej dalsza, trzeba zmienić silnik bazy danych

---
Admin
[image]

30884 Postów w 5731 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 6 online (0 zarejestr., 6 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum