Coder  
 
PiotrC(R)

17.02.2018, 12:00
 

Daty w plikach GML (Forum)

Tworząc pliki GML do Ośrodka zauważyłem, że w pliki GML wyeksportowanych z Mikromap różnią się od plików GML otrzymanych z Ośrodka. Poniżej różnice pomiędzy plikami GML otrzymanymi z Ośrodka a plikami tymi samymi plikami GML zaimportowanymi i wyeksportowanymi przez Mikromap (bez żadnej edycji, tylko import GML i później eksport GML):
- obiekty, które w oryginale nie mają wpisanej daty pomiaru (m.in. obiekty z wektoryzacji, bądź projekty) po wyeksportowaniu z Mikromap mają w to miejsce wpisaną datę eksportu. Powyższe tyczy się również dat wyceny, daty rozbiórki itp. w budynkach
- GML po wyeksportowaniu z Mikromap traci niektóre atrybuty. Np przewód projektowany po wyeksportowaniu jest pozbawiony informacji o gestorze sieci itp.
Poniżej kilka przykładów
po lewej plik z ośrodka, po prawej plik z Mikromap.
[image]
[image]
[image]

Ponadto przy naniesieniu innej budowli nie związanej z EGiB, gdy kliknę opcję pokaż atrybuty wyświetla się okna jak poniżej
[image]
Z tym, że ja wprowadziłem tylko cztery pierwsze informacje, reszta wskoczyła automatycznie (niepotrzebnie). Przy eksporcie jest ok. Eksportują się tylko dane które wpisałem.

PiotrC(R)

17.02.2018, 12:03

@ PiotrC

Daty w plikach GML

Panie Piotrze zrzuty z ekranu przesyłam Panu na adres email, gdyż widzę że na forum są niewidoczne.

Coder(R)

Homepage E-mail

17.02.2018, 12:27

@ PiotrC

Daty w plikach GML

Dziękuję za uwagi, proszę mi przesłać jeszcze ten plik GML

Ogólnie: GML to format bardzo sztywny i rygorystyczny, a różne programy w ośrodkach maja różne "narowy" co do jego danych, kompletności itp.

Dlatego na razie przyjąłem plan minimum tzn. GML-e wygenerowane z Mikromap mają być "łyknięte" przez jak największa liczbę programów w różnych Ośrodkach.

Dlatego dane, które nie są w rozporządzeniu określone jako wymagane (gestor, materiał itp) są w eksporcie wycinane (bo może się okazać, że mają zły format, albo jakiś program ich się nie spodziewa w tym miejscu itp).
Podobnie jak są dane obowiązkowe, których brakuje (np. data pomiaru) to są uzupełniane jakimiś domyślnymi wartościami, np. data eksportu.

Wraz z rozwojem i ujednoliceniem wymagań ośrodków my też będziemy dopieszczać wszystkie aspekty GML-a

---
Admin
[image]

zomo(R)

Międzychód,
21.02.2018, 08:22

@ PiotrC

Daty w plikach GML

Witam,

Już kilka razy poruszany był temat daty w eksportowanych plikach z Mikropmy do GML. Ja natomiast zauważyłem że naniesione zmiany z datą na dany dzień pomiaru nie eksportują się do GML, tylko cała baza np. GESUT, a mi rozchodzi się tylko o wprowadzone zmiany, które są wynikiem pomiaru.

W PODGiK chcą tylko różnice miedzy bazą roboczą o tą w Ośrodku. Twierdzą że dublują się obiekty wyświetlane w ich bazie.

Pozdrawiam, :).

30855 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 23 online (0 zarejestr., 23 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum