Coder  
 
P(R)

23.06.2017, 11:40
 

Kronsztad86 > Amsterdam (Forum)

Wykonuję pomiar syt-wys satelitarny, ale mój zestaw pomiarowy jest zdolny wykazywać pomiary wysokościowe tylko w układzie Kronsztad86. Tymczasem jest u mnie kilka obrębów prowadzonych w układzie Amsterdam. Muszę jakoś wykonać transformację między tymi układami, ale Winkalk chyba nie daje takich możliwości? W jaki sposób mogę sobie z tym poradzić?

GEO-SITE(R)

Homepage

23.06.2017, 12:10

@ P

Kronsztad86 > Amsterdam

http://www.numerus.net.pl/h2h.html
tylko to jest najnowszy amsterdam układ PL-EVRF2007-NH (mareograf Amsterdam)... a nie mam pojecia jaki amsterdam działa w tych ośrodkach

> Wykonuję pomiar syt-wys satelitarny, ale mój zestaw pomiarowy jest zdolny
> wykazywać pomiary wysokościowe tylko w układzie Kronsztad86. Tymczasem jest
> u mnie kilka obrębów prowadzonych w układzie Amsterdam. Muszę jakoś wykonać
> transformację między tymi układami, ale Winkalk chyba nie daje takich
> możliwości? W jaki sposób mogę sobie z tym poradzić?

P(R)

23.06.2017, 12:18

@ GEO-SITE

Kronsztad86 > Amsterdam

> http://www.numerus.net.pl/h2h.html
> tylko to jest najnowszy amsterdam układ PL-EVRF2007-NH (mareograf
> Amsterdam)... a nie mam pojecia jaki amsterdam działa w tych ośrodkach

Szczerze? Też nie wiem. Dzięki za wskazówkę, 80 zł nie majątek, może skorzystam.

GEO-SITE(R)

Homepage

23.06.2017, 12:26

@ P

Kronsztad86 > Amsterdam

wiem jak przeliczaliśmy repery to ten 2007 nie pasował do tego co było w katalogu o kilka cm w amsterdam na PKP.
> > http://www.numerus.net.pl/h2h.html
> > tylko to jest najnowszy amsterdam układ PL-EVRF2007-NH (mareograf
> > Amsterdam)... a nie mam pojecia jaki amsterdam działa w tych ośrodkach
>
> Szczerze? Też nie wiem. Dzięki za wskazówkę, 80 zł nie majątek, może
> skorzystam.

jkw(R)

E-mail

23.06.2017, 17:01

@ P

Kronsztad86 > Amsterdam

Z tego, co wiem, jedynym, akceptowanym przez inspektorów, oraz Standardy, sposobem jest pomiar na min. 4.reperach znajdujących się w tych obrębach, mających rzędne w Amsterdamie (dopuszczalne jest przeniesienie wysokości z reperu ściennego niwelacją geometryczną podwójną,z jednym stanowiskiem, tam i z powrotem, w miejsce dostępne dla pomiaru GPS) i wykonanie kalibracji. Żadne programy do przeliczania rzędnych nie są uznawane przez ośrodki.

darQ(R)

24.06.2017, 17:50

@ P

Kronsztad86 > Amsterdam

> Wykonuję pomiar syt-wys satelitarny, ale mój zestaw pomiarowy jest zdolny
> wykazywać pomiary wysokościowe tylko w układzie Kronsztad86. Tymczasem jest
> u mnie kilka obrębów prowadzonych w układzie Amsterdam. Muszę jakoś wykonać
> transformację między tymi układami, ale Winkalk chyba nie daje takich
> możliwości? W jaki sposób mogę sobie z tym poradzić?

Może zmartwię niektórych, ale przy pomiarach GNSS i transformacji wysokościowej, choć z pozoru mogłoby się wydawać proste + lub -; to jednak tak nie jest. Sam na własnym przykładzie zaobserwowałem, bo tylko na takich obiektach pracuje (dwa powiaty i większość jakiś Amsterdam - nie wiadomo jaki?) Zrobiłem wiele pomiarów porównawczych. Otrzymałem w różnych miejscach różnice pomiędzy 9cm a 14cm. Przy czym nie dało się otrzymać na tym samym punkcie takiej samej różnicy. Można by taki problem rozpatrywać akademicko. Czysty horyzont i o każdej porze dnia full wypas satelity latają jak opętane, a poprawki dostarcza operator dla każdej konstelacji osobno i razem z analizą błędów. Faktycznie jednak jakieś drzewo albo budynek, albo zasłoni, albo spowoduje odbicie dla jednego albo dwóch może trzech albo stu punktów mierzonych z tysiąca. Tylko jak mam właśnie określić dla dla których?

W tym problem, że robiąc prostą niwelację po pomiarze dostajesz wartości prawdziwe. Chyba, że masz program, który potrafi wyrównać obserwacje GNSS.

Stanley02

27.06.2017, 16:47

@ darQ

Kronsztad86 > Amsterdam

Na moim terenie jest "stary" Amsterdam. Różnica wysokości to około 10-12cm w stosunku do Kronsztadt 86. Nie jest ona stała dla całego miasta. Zastanawia mnie dlaczego starostwa nie mają przeliczeń reperów.

30855 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 16 online (1 zarejestr., 15 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum