Coder  
 
RobertM(R)

11.02.2017, 22:27
 

Transformacja - propozycje (Forum)

Witam,
mam kilka propozycji do obliczeń TRANSFORMACJI:
1. W oknie przy obliczaniu parametrów transformacji obok przed Mp można by było dodać Mx i My gdyż czasami wszystkie punkty dostosowania mają odchyłki po x lub po y ze znakiem ujemnym a tylko jeden z nich ze znakiem dodatnim - jest to ważna informacja, a z Mp tego nie wywnioskujemy.
2. Gdy podczas liczenia współczynników transformacji wykluczymy jakiś punkt z obliczeń zostaje on wygaszony i nie jest brany do obliczeń. Jego odchyłka Mp zostaje taka sama jaka była ostatnio wyliczony, gdy brał udział w obliczeniach. Czy po wykluczeniu punktu (punktów) z obliczeń (nie będą one wtedy brane do obliczeń) odchyłka tych punktów mogłaby być liczona i przedstawiona w wygaszonym wierszu? Jest to o tyle przydatne, iż będziemy wtedy wiedzieli jak i ile ten punkt (punkty) nie pasują do obliczonych parametrów naszej transformacji (a na pewno to wartość się zwiększy - pytanie tylko o ile). Oczywiście dobrze by było zastosować tu moją propozycję z punktu 1, czyli program podawałby współrzędne pierwotne i wtórne oraz Mx, My i Mp punktów, które nie biorą udziału w transformacji. Wydaje mi się, że byłaby to przydatna informacja.
3. Czy można by dodać jedno dodatkowe okienko w parametrach transformacji, które wyświetlałoby współczynnik skali dla obliczonych parametrów transformacji (najlepiej w ppm bo wtedy wiemy ile mm nie będą nam pasować czołówki na km). Również przydatna informacja podczas obliczeń.
4. I wisienka na torcie, czy dałoby się wprowadzić taką "ikonkę z ptaszkiem" Oblicz Parametry Transformacji Ze Współczynnikiem Równym 1. Oczywiście można to nazwać krócej. Również bardzo przydatna opcja, a nie jest to aż tak skomplikowane do wdrożenia. Po jej zastosowaniu mamy pewność, że skala układu pierwotnego zostanie nie zmieniona, a odległości pomiędzy punktami z układu pierwotnego i wtórnego będą identyczne.

Mile widziane komentarze w tej sprawie - przydatne czy może zbędne.

Pozdrawiam
RobertM

RobertM(R)

28.02.2017, 22:51

@ RobertM

Transformacja - propozycje

No trudno, skoro nikomu więcej jest to nie potrzebne zrobię sobie to sam w excel'u.

30856 Postów w 5723 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 13 online (0 zarejestr., 13 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum