Coder  
 
wozniak.geodeta(R)

E-mail

Warszawa,
20.01.2015, 20:27
 

Art. 12b ust. 7 ustawy PGiK (Forum)

Witam,
Czy ktoś z Państwa analizował zapis tego przepisu: "W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji wykonawca prac geodezyjnych lub prac kartograficznych ma prawo, w terminie 14 dni od dnia otrzymania protokołu, ustosunkować się na piśmie do wyników weryfikacji."?
Zastanawia mnie co w przypadku przekroczenia terminu 14 dni Informacja z PODGiK w Wołominie będzie mógł a czego nie będzie mógł zrobić wykonawca?
Wiem, że z reguły dyskusje na tym forum dotyczą programów, chętnie poruszyłbym ten temat na forum www.geoforum.geodezja.pl ale na moje próby rejestracji, po których wysyłam zgodnie z instrukcją maila o prośbę aktywacji konta nikt nie reaguje...
Pozrawiam,
Maciej

filip

20.01.2015, 20:56

@ wozniak.geodeta

Art. 12b ust. 7 ustawy PGiK

> Witam,
> Czy ktoś z Państwa analizował zapis tego przepisu: "W przypadku negatywnego
> wyniku weryfikacji wykonawca prac geodezyjnych lub prac kartograficznych ma
> prawo, w terminie 14 dni od dnia otrzymania protokołu, ustosunkować się na
> piśmie do wyników weryfikacji."?
> Zastanawia mnie co w przypadku przekroczenia terminu 14 dni
> Informacja
> z PODGiK w Wołominie będzie mógł a czego nie będzie mógł zrobić
> wykonawca?
> Wiem, że z reguły dyskusje na tym forum dotyczą programów, chętnie
> poruszyłbym ten temat na forum www.geoforum.geodezja.pl ale na moje próby
> rejestracji, po których wysyłam zgodnie z instrukcją maila o prośbę
> aktywacji konta nikt nie reaguje...
> Pozrawiam,
> Maciej
Prawdopodobnie powinna nastąpić reakcja organu SG, o której mowa w art. 12b ust. 8 tj. "Jeżeli organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej nie uwzględni stanowiska wykonawcy prac geodezyjnych lub prac kartograficznych (bo w ciągu 14 dni nie ustosunkował się do protokołu) wydaje decyzję administracyjną o odmowie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub innych materiałów sporządzonych przez tego wykonawcę.", a potem można się od decyzji odwołać lub postąpić zgodnie z rozstrzygnięciem.

30855 Postów w 5722 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 18 online (0 zarejestr., 18 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum