7137
02.12.2012, 14:35 |
Odgrzewam temat GML (Forum) |
Cześć!
Zainstalowałem wersję MM z GML'em.
Dostałem z ośrodka fragment mapy w tym formacie.
IMPORT niby działa, ale tak otwarta mapa ogranicza się wyłącznie do linii ( ciągłe, grubość linii 0,13, kolor czarny ) zero opisów i kolorów.
Cały rysunek tworzy się na warstwie "0" - w GML-u nie występuje rozwarstwienie?
Brak EXPORTU
Wydaje mi się, że do wymiany danych z ośrodkami powinien być opracowany format RÓŻNICOWY exportu ( tylko dane zmienione pomiarem )
Czy ktoś jeszcze kombinował coś w tym temacie?
Pozdrowienia! |
Coder
04.12.2012, 13:57
@ 7137
|
Odgrzewam temat GML |
> Cześć!
> Zainstalowałem wersję MM z GML'em.
> Dostałem z ośrodka fragment mapy w tym formacie.
> IMPORT niby działa, ale tak otwarta mapa ogranicza się wyłącznie do linii (
> ciągłe, grubość linii 0,13, kolor czarny ) zero opisów i kolorów.
> Cały rysunek tworzy się na warstwie "0" - w GML-u nie występuje
> rozwarstwienie?
Super, wreszcie ktoś się ta funkcją zainteresował.
Proszę o przesłanie GML-a który Pan dostał, zobaczę co tam wypichcili. --- Admin
|
Coder
11.12.2012, 07:00
@ 7137
|
Odgrzewam temat GML |
> Cześć!
> Zainstalowałem wersję MM z GML'em.
> Dostałem z ośrodka fragment mapy w tym formacie.
> IMPORT niby działa, ale tak otwarta mapa ogranicza się wyłącznie do linii (
> ciągłe, grubość linii 0,13, kolor czarny ) zero opisów i kolorów.
> Cały rysunek tworzy się na warstwie "0" - w GML-u nie występuje
> rozwarstwienie?
Przyjrzałem się problemowi i widzę, że nie będzie to proste. Obiekt zapisamy w GML wyglada tak:
<gml:featureMember>
<gmgml:GRJE_A gml:id="GRJE_A.120000001">
<gmgml:ID>120000001</gmgml:ID>
<gmgml:IDP>2402</gmgml:IDP>
<gmgml:IDJ>240210_2</gmgml:IDJ>
<gmgml:NAZ>WILKOWICE</gmgml:NAZ>
<gmgmlEW>3440</gmgmlEW>
<gmgml:KOD_ZRODLA_DANYCH_G>1</gmgml:KOD_ZRODLA_DANYCH_G>
<gmgmlATA_MODYFIKACJI>2012-07-23T11:59:55</gmgmlATA_MODYFIKACJI>
<gmgml:KERG>0002/2007</gmgml:KERG>
<gmgml:KOD_K1>GPG</gmgml:KOD_K1>
<gmgml:UWAGI>2011-09-26 14:56:33</gmgml:UWAGI>
<gmgml:GEOMETRY><gmlolygon srsName="EPSG:2177"><gml:exterior><gml:LinearRing><gml:posList srsDimension="2">6575354.6 5510996.3 6575367.17 5510999.61 6575375.69
... dalej lista XY
Czyli podobnie jak w SWDE jest zapisana geometria linii (ciąg XY), ale nie ma żadnych rysunkowych atrybutów (grubość, kolor, warstwa), tylko atrybuty obiektowe, z których chyba jedyny geometrycznie użyteczny to kod K1 - mogę rozwarstwić rysunek na te kody i dalej nie mam pomysłów. --- Admin
|
szczyglo
18.12.2012, 11:00 (edytowany przez szczyglo, 18.12.2012, 11:19)
@ Coder
|
Odgrzewam temat GML |
Witam
Ja już regularnie otrzymuję GML-e do każdego zgłoszenia. Cieszę się że jakieś prace z tym formatem już trwają. Jak dla mnie rozwarstwienie jest ok. Do tego dorobię sobie prototyp i większość roboty z głowy. W moim GML-u występuje problem z zamienionymi współrzędnymi X i Y.
Tomasz Szczygłowski
EDIT:
Jeszcze raz przejrzałem tą mapę - po imporcie z GML-a dostajemy lustrzane odbicie. Proszę spojrzeć na pliki które Panu wysłałem. |
Coder
18.12.2012, 11:07
@ szczyglo
|
Odgrzewam temat GML |
> Ja już regularnie otrzymuję GML-e do każdego zgłoszenia. Cieszę się że
> jakieś prace z tym formatem już trwają. Jak dla mnie rozwarstwienie jest
> ok. Do tego dorobię sobie prototyp i większość roboty z głowy.
Tak właśnie sądziłem, ze trzeba zrobić.
> W moim GML-u
> występuje problem z zamienionymi współrzędnymi X i Y.
? Sądziłem, że w ramach Polski X zawsze jest na Północ. --- Admin
|
alcapon
18.12.2012, 14:52
@ szczyglo
|
Odgrzewam temat GML |
> Witam
> Ja już regularnie otrzymuję GML-e do każdego zgłoszenia. Cieszę się że
> jakieś prace z tym formatem już trwają. Jak dla mnie rozwarstwienie jest
> ok. Do tego dorobię sobie prototyp i większość roboty z głowy. W moim GML-u
> występuje problem z zamienionymi współrzędnymi X i Y.
> Tomasz Szczygłowski
>
> EDIT:
> Jeszcze raz przejrzałem tą mapę - po imporcie z GML-a dostajemy lustrzane
> odbicie. Proszę spojrzeć na pliki które Panu wysłałem.
Odnośnie rozwarstwienia to ciekawe na jakich warstwach pracuje powiat z którego masz pliki z gimelą.
Chyba nie robią sobie bajzlu w bazie i łykają wszystko co im geodeci podeślą? --- Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl |
Coder
18.12.2012, 15:56
@ szczyglo
|
Odgrzewam temat GML |
> Jeszcze raz przejrzałem tą mapę - po imporcie z GML-a dostajemy lustrzane
> odbicie. Proszę spojrzeć na pliki które Panu wysłałem.
Jeżeli tak, to prosze zrobić w Mikromap transformację z mnożnikiem -1, to załatwi sprawę. --- Admin
|
alcapon
18.12.2012, 18:07
@ Coder
|
Odgrzewam temat GML |
Poniżej plik gml z ewmapy.
W ewmapie wygląda to tak:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gml:FeatureCollection gml:id="warstwy" xmlns:xlink="http://www.w3.org/1999/xlink" xmlns:gml="http://www.opengis.net/gml/3.2" xmlns:ewm="geobid:ewmapa:1.0">
<gml:featureMember>
<ewm:EBU_1_L gml:id="IDW_1">
<ewm:linia>312</ewm:linia>
<ewm:mnoznik>1000</ewm:mnoznik>
<ewm:grubosc>2</ewm:grubosc>
<ewm:geometria>
<gml:LineString gml:id="IDGW_1">
<gml:pos> 5.52203603182603E+0006 5.81101959697025E+0006</gml:pos>
<gml:pos> 5.52203603182603E+0006 5.81101363581658E+0006</gml:pos>
</gml:LineString>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtw>
</ewm:EBU_1_L>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:EBU_1_L gml:id="IDW_2">
<ewm:linia>312</ewm:linia>
<ewm:mnoznik>1000</ewm:mnoznik>
<ewm:grubosc>2</ewm:grubosc>
<ewm:geometria>
<gml:LineString gml:id="IDGW_2">
<gml:pos> 5.52203603182603E+0006 5.81101363581658E+0006</gml:pos>
<gml:pos> 5.52204618786561E+0006 5.81101363581658E+0006</gml:pos>
</gml:LineString>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtw>
</ewm:EBU_1_L>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:EBU_1_L gml:id="IDW_3">
<ewm:linia>312</ewm:linia>
<ewm:mnoznik>1000</ewm:mnoznik>
<ewm:grubosc>2</ewm:grubosc>
<ewm:geometria>
<gml:LineString gml:id="IDGW_3">
<gml:pos> 5.52204618786561E+0006 5.81101363581658E+0006</gml:pos>
<gml:pos> 5.52204618786561E+0006 5.81101959697025E+0006</gml:pos>
</gml:LineString>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtw>
</ewm:EBU_1_L>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:EBU_1_L gml:id="IDW_4">
<ewm:linia>312</ewm:linia>
<ewm:mnoznik>1000</ewm:mnoznik>
<ewm:grubosc>2</ewm:grubosc>
<ewm:geometria>
<gml:LineString gml:id="IDGW_4">
<gml:pos> 5.52204618786561E+0006 5.81101959697025E+0006</gml:pos>
<gml:pos> 5.52203603182603E+0006 5.81101959697025E+0006</gml:pos>
</gml:LineString>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtw>
</ewm:EBU_1_L>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:EBU_3_E gml:id="IDW_5">
<ewm:etykieta>m2</ewm:etykieta>
<ewm:justyfikacja>5</ewm:justyfikacja>
<ewm:podkreslenie>false</ewm:podkreslenie>
<ewm:nadkreslenie>false</ewm:nadkreslenie>
<ewm:czcionka>0</ewm:czcionka>
<ewm:wysokosc> 1.79999995231628E+0000</ewm:wysokosc>
<ewm:kat>0</ewm:kat>
<ewm:geometria>
<gmloint gml:id="IDGW_5">
<gml:pos> 5.52204126623411E+0006 5.81101676358239E+0006</gml:pos>
</gmloint>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:02:38</ewm:dtw>
</ewm:EBU_3_E>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:SZZ_1_S gml:id="IDW_6">
<ewm:symbol>DLI</ewm:symbol>
<ewm:wysokosc> 1.00000000000000E+0000</ewm:wysokosc>
<ewm:kat>0</ewm:kat>
<ewm:geometria>
<gmloint gml:id="IDGW_6">
<gml:pos> 5.52204545192072E+0006 5.81101207193367E+0006</gml:pos>
</gmloint>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:05:22</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:05:22</ewm:dtw>
</ewm:SZZ_1_S>
</gml:featureMember>
<gml:featureMember>
<ewm:UWW_7_S gml:id="IDW_7">
<ewm:symbol>STD</ewm:symbol>
<ewm:wysokosc> 0.00000000000000E+0000</ewm:wysokosc>
<ewm:kat>0</ewm:kat>
<ewm:geometria>
<gmloint gml:id="IDGW_7">
<gml:pos> 5.52204186418934E+0006 5.81101202593712E+0006</gml:pos>
</gmloint>
</ewm:geometria>
<ewm:dtu>2012-12-18T18:05:22</ewm:dtu>
<ewm:dtw>2012-12-18T18:05:22</ewm:dtw>
</ewm:UWW_7_S>
</gml:featureMember>
</gml:FeatureCollection> --- Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl |
Coder
18.12.2012, 20:26
@ alcapon
|
Odgrzewam temat GML |
> Poniżej plik gml z ewmapy.
> W ewmapie wygląda to tak:
No i tak myslałem, pojawią się GML-e z Ewmapy, z GeoInfo, z GeoMap, z Ośrodka X, z Powiatu Y.
Będziemy powoli dorabiać te wszystkie dialekty. --- Admin
|
alcapon
18.12.2012, 20:30
@ Coder
|
Odgrzewam temat GML |
> > Poniżej plik gml z ewmapy.
> > W ewmapie wygląda to tak:
>
> No i tak myslałem, pojawią się GML-e z Ewmapy, z GeoInfo, z GeoMap, z
> Ośrodka X, z Powiatu Y.
>
> Będziemy powoli dorabiać te wszystkie dialekty.
Tego można się było spodziewać.
Przecież co standard to standard
Jak to u nas w PL.
Nic z tej gimeli nie będzie - problemy z przenoszeniem danych pomiędzy programami jak były tak będą.
Dziadki leśne zamiast wprowadzić jeden program na cały kraj to bawią się z formatami ehhh idę postrzelać w FarCry 3
Ps. Panie Piotrze nie wiem czy Pan zauważył ale mój gimejl zawiera nazwy warstw. --- Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl |
Coder
02.01.2013, 09:01
@ alcapon
|
Odgrzewam temat GML |
> Poniżej plik gml z ewmapy.
> W ewmapie wygląda to tak:
OK, zaimplementowałem ten format, przynajmniej częściowo.
Ale widze, że nie ma w nim żadnych punktów wspólnych z GML geo-info, to jest kompletnie inny format. Chyba trzeba będzie te importy zupełnie rozdzielić. Czy jakiś ośrodek wydaje już mapy w tym dialekcie GML? Jeżeli tak, to prosze o przesłanie przykładowej mapy.
Czy w międzyczasie pojawiły się w praktycznym uzyciu jakieś nowe formaty GML? --- Admin
|
alcapon
02.01.2013, 09:58
@ Coder
|
Odgrzewam temat GML |
> > Poniżej plik gml z ewmapy.
> > W ewmapie wygląda to tak:
>
> OK, zaimplementowałem ten format, przynajmniej częściowo.
> Ale widze, że nie ma w nim żadnych punktów wspólnych z GML geo-info, to
> jest kompletnie inny format. Chyba trzeba będzie te importy zupełnie
> rozdzielić. Czy jakiś ośrodek wydaje już mapy w tym dialekcie GML? Jeżeli
> tak, to prosze o przesłanie przykładowej mapy.
>
> Czy w międzyczasie pojawiły się w praktycznym uzyciu jakieś nowe formaty
> GML?
Panie Piotrze odnośnie gml z ewmapy może Pan poczytać tutaj:
http://ewmapa.pl/ogloszenia-zwiazane-z-ewmapa/upgrade-10-18/
Użytkownik john to "przedstawiciel" firmy Geobid - co widać po awatarze. --- Korepetycje z ewmapy / pliki gml / operaty -> ewmapa@o2.pl |