Coder  
 
ni3(R)

22.05.2006, 22:44
 

WinKalk - transformacja - kody (Forum)

Witam !!!
Czy przy transformacji p-tów istnieje możliwość automatycznego przeniesienia do tabeli p-tów po transformacji kodów tychże ???
/ uff - karkołomna konstrukcja słowna / - może to moja indolencja, ale wklepuję na nowo ręcznie kody po transformacji - podwójna robota i wkurzająca , a urzędniki serwują nam co rusz nowe "cuda" - wymagania / w rejonie mojego działania spotyka się 3 [ słownie trzy ] układy wsp. /
z braterskim pozdro !!!!

Coder(R)

Homepage E-mail

23.05.2006, 11:25

@ ni3

WinKalk - transformacja - kody

> Czy przy transformacji p-tów istnieje możliwość automatycznego
> przeniesienia do tabeli p-tów po transformacji kodów tychże ???

OK, już dorobiłem, będzie w następnej wersji

---
Admin
[image]

ni3(R)

23.05.2006, 18:10

@ Coder

WinKalk - transformacja - kody

> OK, już dorobiłem, będzie w następnej wersji

Dzięki !!! :-)

- w dziedzinie transformacji jeszcze jeden wątek!!!
Zadanie wredne z natury i skomplikowane : transformacja z WGS 84 do układu "65".
O ile układy "92" , "2000" a nawet "pułkowo42" są zdefiniowane w programie do postprocesingu, to z "65" mamy tzw. kanał - inne odwzorowanie elipsoidy, i dodatkowo - błędy własne narosłe przez lata praktycznego realizowania sieci.

ASG-PL jakoś ten problem rozwiązało - każdy liczony tam p-kt jest przeliczony na kilka układów , w tym "65" I i V .
literatura zaleca transformację 7-parametrową / uwzględniającą skręcenia osi x, y, z, / i tzw. standardową korektę -opis www.asg-pl.pl

Pytanie: Czy moduł transformacji układów w WINKALKU dla przejścia z, bądź na układ wgs84 wykonuje zadania j/w , czy prostszą transformację 3-parametrową??

Może sęsowny byłby osobny / dopłata / moduł obliczeniowy dla transformacji GPS ??? temat jest jak mi się wydaje " rozwojowy " .:-) :-)

A może ktoś z Forumowiczów przećwiczył już to zadanie ???
Pozdrowienia !!!

Coder(R)

Homepage E-mail

23.05.2006, 18:36

@ ni3

WinKalk - transformacja - kody

> Pytanie: Czy moduł transformacji układów w WINKALKU dla przejścia z, bądź
> na układ wgs84 wykonuje zadania j/w , czy prostszą transformację
> 3-parametrową??

Na to przejście składaja się 3 przeliczenia:

- elipsoida WGS84 BLH->Krasowski geocentryczne:
Zastosowany algorytm bazuje na transformacji przestrzennej 7-parametrowej metoda Burshy-Wolfa.

- Na krasowskim: geocentryczne->BLH

- BLH Krasowskiego-> XY Układu 65
Zastosowany algorytm bazuje na transformacji wielomianowej stopnia 5
i wspolczynnikach zalecanych przez Centralny Osrodek Dokumntacji.
Uwzględnia też poprawki empiryczne prof. Kadaja

Transformacja z WinKalka daje b.dobre dokładności. Ale uwaga! poprawki prof. Kadaja działają dobrze wewnątrz strefy i ok. 10 km. poza

---
Admin
[image]

30868 Postów w 5726 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 6 online (0 zarejestr., 6 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum