Coder  
 
kane57(R)

21.05.2006, 14:37
 

Mikromap a Autocad (Forum)

Mam pytanie czy możliwe byłoby usprawnienie funkcji eksportu do formatu dxf i dwg , poniweaż dochodza mnie słuchy od projektantów ,że nie zawsze wyeksportowany plik da się otworzyć pod nowszymi wersjami Autocada. I druga prośba czy możliwy byłby esport rastra z dołożonymi do niego wynikami pomiaru skartowanymi w mikromapie do wyżej wymienionych formatów plików?

Coder(R)

Homepage E-mail

21.05.2006, 16:15

@ kane57

Mikromap a Autocad

> Mam pytanie czy możliwe byłoby usprawnienie funkcji eksportu do formatu dxf
> i dwg , poniweaż dochodza mnie słuchy od projektantów ,że nie zawsze
> wyeksportowany plik da się otworzyć pod nowszymi wersjami Autocada.

Musiałbym dostać przykładową mapkę, która nie wczytuje się prawidłowo, znajdę bład.

> druga prośba czy możliwy byłby esport rastra z dołożonymi do niego
> wynikami pomiaru skartowanymi w mikromapie do wyżej wymienionych formatów
> plików?

Przez DXF nie da się wyeksportować rastra. Można to próbowac obejść:

- zrobić automatyczną wektoryzację rastra, ustawiając Stopień generalizacji linii na 0. Wtedy powstanie taki kreskowy obraz rastra, który może ujść za raster w autocadzie.
- wyeksportować osobno rysunek wektorowy, a osobno zapisać rastry - wywołujemy edycję rastra (dwuklikiem) i klikamy przycisk "Zapisz jako BMP", zostanie zapisany plik bmp, a dane kalibracji jako plik BPW - World File, część nakładek na Acad potrafi to odczytać.
- narysować wokół rastra prostokąty, zapisać bmp jak wyżej i dac projektantowi, żeby sam jes wpasował ręcznie - to w "gołym" autocadzie.

Co do wyników pomiaru - eksportują się linie i teksty widoczne na rysunku.

---
Admin
[image]

30866 Postów w 5725 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 17 online (0 zarejestr., 17 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum