Coder  
 
P.E.K. WALMAR

E-mail

07.08.2006, 14:52
 

Probelm z wydrukiem rastra w mikromap (Forum)

Czasami zdarza się że drukarka nie drukuje rastraw mikromapie dopiero po zmianie powiększenia lub jakiś innych przypadkowych zabiegach drukuje ten raster. Nie mam pającie w czym jest problem dokładnie. Zdarza się on mi dość często i musze wydrukować kilka lub kilkanaście nawet kartek przy różnych przybliżeniach żeby został wydrukowany.

Witia3

E-mail

07.08.2006, 23:07

@ P.E.K. WALMAR

Probelm z wydrukiem rastra w mikromap

Zdarza się mi dość często,że mam mapę+raster na ekranie a drukarka drukuje puste kartki.Odczekanie+powtórny start systemu niekiedy pomaga.Nie chce wydrukować jeśli zrobię dużo zmian na rastrze np.czyszczę z "kurzu"
i ze zbędnych linii.Niekiedy pomaga zapis jako raster wys.rozdz.
Witia3

kane57(R)

09.08.2006, 12:34

@ Witia3

Probelm z wydrukiem rastra w mikromap

Mam ten sam problem mianowicie problem z wydrukiem z rastra. Po np. usunięciu zbędnych linii z rastra lub ewentualnych niepotrzebnych kropek na rastrze nie chec drukowac rastra. Zauważyłem, że jak nie zaznaczy się całego rastra a tylko jego częśc to go drukuje. Bardzo bym prosił o poprawienei tego problemu. Kane 57

Coder(R)

Homepage E-mail

09.08.2006, 13:59

@ P.E.K. WALMAR

Probelm z wydrukiem rastra w mikromap

> Czasami zdarza się że drukarka nie drukuje rastraw mikromapie dopiero po
> zmianie powiększenia lub jakiś innych przypadkowych zabiegach drukuje ten


Rastry, albo wstawki z Word drukują się kapryśnie, wyniak to ich dużej objętości, która czasem 'zatyka' drukarkę.

W takich przypadkach przede wszystkim zalecam poszukanie w internecie nowszego sterownika drukarki - np. dla drukarek HP na stronie www.hp.pl, to czasem pomaga jak ręką odjął.

Inne sposoby obejścia problemu to:

- zmniejszenie rastra - ilości kolorów czy odcieni szarości, rozdzielczości czy wreszcie przycięcie do mniejszego rozmiaru.
- może pomóc wyłaczenie/włączenie komputera i/lub drukarki
- jeżeli drukarka jest sieciowa - podłączenie jej lokalnie
- jest wreszcie 'tajna' opcja wydruku rastrowego z Mikromap - na dialogu wydruku w menu pod prawym klawiszem myszy - wtedy wydruk jest przygotowany w całości po stronie komputera i wysyłany do drukarki jako jeden raster. Ale w tym przypadku to raczej nie pomoże...

---
Admin
[image]

30884 Postów w 5731 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 12 online (0 zarejestr., 12 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum